CAW
Strona główna
Wtorek, 29 lipca 2014 r.
Change version

Dawna strona internetowa CAW dostępna jest pod adresem http://archiwumcaw.wp.mil.pl/

 

Szanowni Państwo!

Ze względu na zmianę harmonogramu prac remontowych prowadzonych w budynku Centralnego Archiwum Wojskowego, zmuszony jestem podjąć decyzję o zamknięciu Archiwum dla użytkowników.

 

W związku z tym Pracownia Udostępniania Akt i Pracownia Zbiorów Specjalnych będą nieczynne

od 1 września 2011 r.

 

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do resortu obrony narodowej uprzejmie informuję, że zgodnie z harmonogramem prac budowlanych główny inwestor - Stołeczny Zarząd Infrastruktury - przewiduje zakończenie prac do końca 2014 r.

Serdecznie przepraszam za utrudnienia.


Dyrektor
Centralnego Archiwum Wojskowego
dr Andrzej Cz. Żak

 

Zapraszamy do śledzenia postępu prac remontowych i rozbudowy naszego archiwum

 

Uwaga!

Kurs archiwalny I stopnia planowany w terminie 26-30 maja 2014 r. odbędzie się w dniach 29 września - 03 października 2014 r. Przesłane „Formularze zgłoszeniowe” zachowują ważność. Wykazy osób zakwalifikowanych na szkolenie zostaną przesłane do kierowników jednostek organizacyjnych zgłaszających uczestników nie później niż 10 dni przed terminem rozpoczęcia kursu.

  
Udostępniamy Państwu inwentarze Kolekcji WKA zawierającej kopie dokumentów z archiwów rosyjskich, białoruskich, litewskich i ukraińskich ukazujących losy żołnierzy i formacji polskich na terytorium ZSRR w II wojnie światowej.
Wszystkie aktualności

17 czerwca to Święto Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych.
W tym roku Dzień Czołgisty będziemy obchodzić już po raz piąty. Data święta nie jest przypadkowa. Upamiętnia bowiem przybycie do Polski pierwszego polskiego oddziału pancernego -1 Pułku Czołgów Polskich, sformowanego od marca do czerwca 1919 r. we Francji, w składzie tzw. Błękitnej Armii.
Wszystkie aktualności


Centralne Archiwum Wojskowe rozpoczyna publikację zdigitalizowanych dokumentów Legionów Polskich. Pierwsza partia materiałów z zespołu akt Komendy Legionów Polskich (Dowództwa Polskiego Korpusu Posiłkowego) 1914-1918 jest już dostępna na naszej stronie internetowej.
Wszystkie aktualności
Wydarzenia kampanii wrześniowej 1939

Szanowni Państwo,
Centralne Archiwum Wojskowe w ramach wydawnictw źródłowych stara się za pomocą dokumentacji aktowej oraz relacji naocznych świadków i uczestników, odtworzyć poszczególne wydarzenia kampanii wrześniowej 1939. Niestety materiał aktowy znajdujący się w zasobie CAW, w wyniku działań wojennych, nie jest pełny.
Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób posiadających dokumenty, zdjęcia, wspomnienia dotyczące wydarzeń wrześniowych 1939 r. lub informacje na temat samych uczestników, o kontakt z redakcją CAW tel. 22 68 13 122, e-mail: redakcja.caw@wp.mil.pl.

Wszystkie aktualności31 maja 2013 r. rozpoczynamy udostępnianie w formie cyfrowej zdigitalizowanych akt grupy zespołów Powstań Górnośląskich w formacie wielostronicowych plików pdf (431 113 stron dokumentów). Wszystkich zainteresowanych historią powstań śląskich serdecznie zapraszam na stronę.

dr Andrzej Czesław Żak


Wszystkie aktualności

Apel o przekazywanie pamiątek i archwaliów


Wszystkie aktualności
Informacja dla uczestników
działań pokojowych i stabilizacyjnych
poza granicami państwa
W związku z wejściem w życie ustawy o weteranach
działań poza granicami państwa uczestnicy działań pokojowych i stabilizacyjnych mogą zwracać się do CAW o wydanie zaświadczenia niezbędnego do uzyskania statusu weterana.

Wszystkie aktualności

 

 

Liczba odsłon od maja 2012 r.     stat4u