CAW
Strona główna
Poniedziałek, 22 grudnia 2014 r.
Change version

Dawna strona internetowa CAW dostępna jest pod adresem http://archiwumcaw.wp.mil.pl/

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

Ze względu na zmianę harmonogramu prac remontowych prowadzonych w budynku Centralnego Archiwum Wojskowego, zmuszony jestem podjąć decyzję o zamknięciu Archiwum dla użytkowników.

 

W związku z tym Pracownia Udostępniania Akt i Pracownia Zbiorów Specjalnych będą nieczynne

od 1 września 2011 r.

 

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do resortu obrony narodowej uprzejmie informuję, że zgodnie z harmonogramem prac budowlanych główny inwestor - Stołeczny Zarząd Infrastruktury - przewiduje zakończenie prac do końca 2014 r.

Serdecznie przepraszam za utrudnienia.


Dyrektor
Centralnego Archiwum Wojskowego
dr Andrzej Cz. Żak

 

Zapraszamy do śledzenia postępu prac remontowych i rozbudowy naszego archiwum

 

  
W dniach 11-12 grudnia br. w Ryni odbyła się odprawa koordynacyjno-zadaniowa kierowniczej kadry archiwów wojskowych.

Wszystkie aktualnościW zasobie Centralnego Archiwum Wojskowego zachowały się najcenniejsze i największe zbiory archiwaliów dotyczących Legionów Polskich. Materiały zgromadzone w 30. różnych zespołach i kolekcjach liczą prawie 200 metrów bieżących.
Wszystkie aktualnościZ okazji 70. rocznicy wybuchu powstania rozpoczynamy publikację dokumentów przedstawiających heroiczne zmagania oddziałów Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych powstańczej Warszawy z niemieckim okupantem.
Wszystkie aktualnościUdostępniamy Państwu inwentarze Kolekcji WKA zawierającej kopie dokumentów z archiwów rosyjskich, białoruskich, litewskich i ukraińskich ukazujących losy żołnierzy i formacji polskich na terytorium ZSRR w II wojnie światowej.
Wszystkie aktualności


Centralne Archiwum Wojskowe rozpoczyna publikację zdigitalizowanych dokumentów Legionów Polskich. Pierwsza partia materiałów z zespołu akt Komendy Legionów Polskich (Dowództwa Polskiego Korpusu Posiłkowego) 1914-1918 jest już dostępna na naszej stronie internetowej.
Wszystkie aktualności
Wydarzenia kampanii wrześniowej 1939

Szanowni Państwo,
Centralne Archiwum Wojskowe w ramach wydawnictw źródłowych stara się za pomocą dokumentacji aktowej oraz relacji naocznych świadków i uczestników, odtworzyć poszczególne wydarzenia kampanii wrześniowej 1939. Niestety materiał aktowy znajdujący się w zasobie CAW, w wyniku działań wojennych, nie jest pełny.
Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób posiadających dokumenty, zdjęcia, wspomnienia dotyczące wydarzeń wrześniowych 1939 r. lub informacje na temat samych uczestników, o kontakt z redakcją CAW tel. 22 68 13 122, e-mail: redakcja.caw@wp.mil.pl.

Wszystkie aktualności31 maja 2013 r. rozpoczynamy udostępnianie w formie cyfrowej zdigitalizowanych akt grupy zespołów Powstań Górnośląskich w formacie wielostronicowych plików pdf (431 113 stron dokumentów). Wszystkich zainteresowanych historią powstań śląskich serdecznie zapraszam na stronę.

dr Andrzej Czesław Żak


Wszystkie aktualności

Apel o przekazywanie pamiątek i archwaliów


Wszystkie aktualności
Informacja dla uczestników
działań pokojowych i stabilizacyjnych
poza granicami państwa
W związku z wejściem w życie ustawy o weteranach
działań poza granicami państwa uczestnicy działań pokojowych i stabilizacyjnych mogą zwracać się do CAW o wydanie zaświadczenia niezbędnego do uzyskania statusu weterana.

Wszystkie aktualności

 

 

Liczba odsłon od maja 2012 r.     stat4u