CAW
lista nazwisk B
Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.
Change version
 

Lista nazwisk żołnierzy i oficerów, których depozyty są przechowywane w CAW

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  W  Z 

 

Nazwisko, imię
i imię ojca

Data urodzenia

Miejsce urodzenia

Stopień wojskowy

Odznaczenia

Bachanowicz Antoni Anatol s. Kazimierza

03.09.1897

Rostów, Rosja

plut.

 

 

 

 

 

 

Baczkowski Aleksander

05.10.1918

Spasów, p. Sokal

kpt.

 

 

 

 

 

Baczkowski Czesław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baczkowski Kazimierz Jan s. Kazimierza

30.04.1912

Lwów

st. strz.

 

 

 

 

 

 

Bagiński Jan s. Antoniego

1919

Kudranka, p. Kostopol

strz.

 

 

 

 

 

Bajraszewski Ibrahim

30.05.1912

Wołkowysk

 

 

 

 

 

 

 

Bak / Gering Marcin s. Jana

10.11.1910

Żłobnica, p. Piotrków

strz.

 

 

 

 

Bakacz Mikołaj

1904

Koziejkowce, p.Wołkowysk

strz.

 

 

 

 

 

 

Bałaj Paweł s. Wacława

(?).07.1916

Kosowszczyzna, p. Postawy

sap.

 

 

 

 

 

Bałasz Bolesław s. Franciszka

10.10.1919

Kobylniki, p. Postawy

st. uł.

 

 

 

 

 

Bałuch Wasyl

10.09.1919

Orzechowce, p. Przemyśl

strz.

 

 

 

 

 

 

Bandża Benedykt s. Andrzeja

27.03.1913

Kol. Kalinownik, p. Kowel

kan.

 

 

 

 

 

Barabasz Jan s. Andrzeja

16.01.1921

Policzko, p. Końsk

strz.

 

 

 

 

 

Barachowski Władysław s. Jana

07.12.1905

Narejsze, p. Wołożyn

bomb.

 

 

 

Baraduń Jan s. Bazylego

07.05.1911

Kaszyno, p. Mołodeczno

strz.

 

 

Baran Józef s. Jakuba

10.10.1920

Garzyce, p. Trembowla

strz.

 

 

 

 

Baran Piotr s. Józefa

05.05.1920

Kłodzienko Małe, p. Żółkiew

sap.

 

 

 

 

 

Baran Stanisław Roman s. Jana

07.08.1912

Przemyśl

st. strz.

 

 

 

 

 

Baranowski Antoni s. Antoniego

04.04.1905

Łańcut

kapr.

 

 

 

 

 

 

Baranowski Józef

29.09.1913

Słociszki, p. Oszmiana

strz.

 

 

 

 

 

Baranowski Władysław s. Stanisława

14.02.1914

Chrostno, p. Kutno

 

 

 

 

 

 

 

Barański Karol

31.05.1914

Borysław, p. Drohobycz

 

 

 

 

 

 

 

Barbaszyński Aleksander

15.01.1903

Pierszaje, p. Nowogródek

st. sap.

 

 

 

 

 

 

Barszczewski Walenty s. Stefana

12.05.1914

Dukodowo, p. Lida

strz.

 

 

 

Barteczko vel Barteczka Kazimierz s. Jana

23.02.1919

Herne, Niemcy

kapr.

 

 

 

 

 

Barylak Władysław

23.03.1921

Nadwórna

st. strz.

 

 

 

 

 

Baryluk Jarosław s. Józefa

16.09.1921

Oryszkowce, p. Kopyczyńce

 

 

 

 

 

 

 

Baturo Izydor s. Michała

10.07.1922

Jacemki, p. Święciany

kan.

 

 

 

 

 

Batuto Marcin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazylczyk Józef s. Konstantego

15.08.1914

Szurycze-Porożów, p. Wołkowysk

strz.

 

 

 

 

 

 

Bączalski Eugeniusz

12.09.1924

Jastrzębice, p. Dubno

bomb.

 

 

 

 

Bednarczuk Stanisław s. Antoniego

09.04.1922

Brzeżany

sap.

 

 

 

 

 

 

Bednarski Franciszek s. Juliana

15.09.1918

Sentzburg, Prusy Wsch.

st. strz.

 

 

 

 

Beker Franciszek s. Jana

28.05.1912

Kociki, p. Brodnica

 

 

 

 

 

 

 

Belko Sylwester s. Józefa

19.07.1923

Posolcze, p. Wilno-Troki

strz.

 

 

 

 

 

Bernacki Bazyli s. Stefana

07.07.1909

Mołodeczno

st. sap.

 

 

 

 

 

Bernatowicz Władysław s. Zygmunta

14.05.1897

Korskowicze, Rosja

st. Strz.

 

 

 

 

 

 

Bes Józef s. Michała

07.01.1922

Lwów

szer.

 

 

 

 

 

 

Białkowski Wacław

07.07.1922

Zwierzyniec, p. Piotrków

bomb.

 

 

 

 

 

Biały Jan s. Grzegorza

11.10.1919

Haszczewo, p. Kosów Poleski

strz.

 

 

 

 

 

Bielak Baltazar

08.07.1898

Dworzec, p. Nowogródek

plut.

 

 

 

 

 

 

Bielawski Paweł s. Pawła

30.01.1920

Homel,USSR

 

 

 

 

 

 

 

Bielec Michał

15.09.1903

Stojanów, p. Radziechów

strz.

 

 

 

 

 

 

Bielecki Franciszek

13.04.1921

Samołóskowce, p. Kopyczyńce

st. strz.

 

 

Bielecki Michał s. Mateusza

17.11.1917

Suchrów, p. Barbórka

sap.

 

 

 

Bielski Bolesław s. Władysława

16.02.1909

Zabłoć, p. Oszmiana

st. strz.

 

 

 

 

Bielski Michał s. Jana

15.03.1908

Jatrzonka, p. Stołpce

strz.

 

 

 

 

 

Bieniek Wawrzyniec s. Izydora

01.08.1914

Bratucice, p. Bochnia

kan.

 

 

 

 

 

 

Bieniewski Witold

06.08.1912

Rawa Ruska

 

 

 

 

 

 

 

Bień Franciszek

19.05.1919

Uhorniki, p. Tłumacz

szer.

 

 

 

Bierczyński Jan

02.07.1917

Stanisławów

kapr.

 

 

 

 

Bierniak Sergiusz s. Teodora

20.09.1911

Kużnicze, p. Postawy

strz.

 

 

 

 

Bill Wincenty s. Wincentego

28.02.1919

Reduty, p. Rybnik

strz.

 

 

 

 

 

Bilski Eugeniusz s. Albina

10.05.1919

Kułakowka, Zaleszczyki

strz.

 

 

 

 

Bismor Ernest s. Karola

07.04.1925

Bielszowice p. Katowice

strz.

 

 

 

 

Bizniuk Paweł s. Jana

11.11.1913

Siedlisze Małe, p. Kostopl

 

 

 

 

 

 

Blatkiewicz Eugeniusz

21.08.1918

Krynica, p. Drohobycz

strz.

 

 

Blechert Edward

1892

 

kpt.

 

 

 

 

 

 

Blizna Piotr s. Władysława

12.07.1925

Pawłów Nowy, p.Biała Podlaska

 

 

 

 

 

 

 

Blum Jan

25.12.1901

Aleksandrów Kujawski

sierż.

 

 

 

 

 

 

Blumensztok Leon

09.12.1897

Warszawa

plut.

 

 

 

 

 

 

Błaszczyk Antoni

23.08.1903

Zofjówka, p. Dubno

st. strz.

 

 

 

 

 

 

Błaszczyk Szczepan s. Bartłomieja

10.06.1909

Uniejów, p. Turek

kan.

 

 

 

 

 

 

Błaszkowski Michał s. Jana

14.09.1906

Huta, p. Dobromil

 

 

 

 

 

 

 

Błażewicz Wincenty s. Feliksa

20.05.1906

Czerepokalnia, p. Oszmiana

kan.

 

 

 

Bobowicz Piotr s. Jana

1917

Trapsza, p. Brasław

strz.

 

 

 

 

 

 

Bocheński Adolf

13.04.1909

Ponikwa, p. Brody

ppor.

 

 

 

 

 

Bocheński Mieczysław s. Kazimierza

17.12.1924

Kraków

strz.

 

 

 

 

 

Bodwiński Henryk

07.03.1922

Kołomyja

 

 

 

 

 

 

 

Bogdan Bolesław

12.08.1909

Ambielowce p. Szczuczyn

strz.

 

 

 

 

Bogdan Ludwik s. Józefa

1904

Ambielowce p. Szczuczyn

kan.

 

 

 

 

 

 

Bogdan Teodor

16.03.1916

Dubszcze p. Brzeżany

st. strz.

 

 

 

 

Bogdanowicz Konstanty

1916

Zofjówka, p. Dubno

strz.

 

 

 

 

 

Bogucki Kazimierz

25.04.1911

Brusy, p. Postawy

strz.

 

 

 

Boidol Jerzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boisse Roman

10.02.1914

Bohatowce p. Skałat

st. strz.

 

 

 

 

 

Bojanowski Piotr s. Kacpra

10.10.1897

Wręczyca Mała, p. Częstochowa

st. Strz.

 

 

 

 

 

 

Bojarowicz Edward s. Kajetana

14.09.1914

Dukiele, p. Oszmiana

kan.

 

 

 

 

 

Bojkow Roman s. Andrzeja

01.06.1912

Stanisławów

 

 

 

 

 

 

Bolibrzuch Andrzej s. Józefa

23.01.1922

Podhorce, p. Lwów

strz.

 

 

 

 

 

 

Boładź Kazimierz

11.03.1915

Łojbuny, p. Brasław

strz.

 

 

 

 

 

Boncewicz Władysław s. Karola

11.11.1920

Pohost Zachorodzki, p. Pińsk

strz.

 

 

 

 

Bondarec Wacław s. Joachima

25.12.1911

Borzeniec (Boczanice) p. Dubno

kan.

 

 

 

 

 

 

Borkowski Aleksander s. Konstantego

15.03.1907

Białystok

sierż.

 

 

Borkowski Zygmunt

12.10.1916

Smagóry, p.Wilno-Troki

kapr.

 

 

 

 

 

Borowiak Leon s. Józefa

15.04.1919

Niemcy

strz.

 

 

 

 

 

 

Borowik Siemion s. Piotra

21.07.1920

Wiry, p. Sarny

strz.

 

 

 

 

 

Borowski Czesław s. Adama

06.04.1914

Zalesiany, p. Białystok

strz.

 

 

 

 

 

Borstedt Marian s. Ernesta

08.09.1909

Mikulczyn, p. Nadwórna

kapr.

 

 

 

 

 

 

Borysewicz Arkadiusz

08.1908

Nowa-Żyzna, p. Lida

strz.

 

 

 

 

 

 

Bosakof Afanazy

03.08.1911

Zachwaszczówka, p. Brasław

strz.

 

 

 

 

 

Bowt Mikołaj

1919

Horewicze, p.Łuniniec

strz.

 

 

 

 

 

Brałkowski Bronisław

21.12.1910

Kołtuny p. Oszmiana

kan.

 

 

 

 

 

Bransewicz Albin s. Józefa

23.12.1911

Sory, p. Święciany

strz.

 

 

 

 

 

Brateńko Władysław

08.11.1924

Firlejówka, p. Złoczów

st. strz.

 

 

 

 

 

Brazewicz Józef

28.05.1918

Mackiele, p. Wilno-Troki

sap.

 

 

 

 

Brodnicki Zdzisław s. Urbana

10.07.1902

Lipno, w. Wołyń

por.

 

 

 

 

 

 

Brokowski Władysław s. Antoniego

01.09.1909

Sokal

st. strz.

 

 

 

 

 

 

Broniewicz Michał s. Jana

06.08.1915

Hanaki-Kuby, p. Bóbrka

strz.

 

 

 

Broniewicz Piotr

25.05.1922

Niemcy

strz.

 

 

 

 

 

 

Bronowicki Stanisław s. Józefa

16.05.1908

Nowy Rudnik, p. Brzeźno

kapr.

 

 

 

 

 

 

Bronowicki Zygmunt

07.03.1912

Lubomirka, p. Równe

strz.

 

 

 

 

 

 

Broński Wojciech s. Pawła

23.04.1899

Rzeczyca, p. Janów Lub.

kapr.

 

 

 

 

 

Brylewski Aleksander

(02).1916

Łask, p. Wołożyn

strz.

 

 

 

 

 

Brzeźniak Adam s. Walentego

22.07.1904

Ziomaki, p. Radom

strz.

 

 

 

 

 

 

Brzozowski Antoni

07.05.1897

Zurawiczki, p. Jarosław

 

 

 

 

 

 

 

Buchowiec Aleksander s. Jana

1914

Duże Żuchowicze, p. Stołpce

strz.

 

 

 

 

 

Buczek Józef s. Michała

10.05.1905

Kielnerowo, p. Rzeszów

kapr.

 

 

 

 

 

Buczek Kasjan s. Onufrego

06.07.1918

Stecowa, p. Śniatyń

strz.

 

 

 

 

 

Buczyński Michał

05.02.1900

Korzecko, p. Kielce

kapr.

 

 

 

 

 

 

Bućko Aleksander

06.01.1927

Głuszniewo, p. Grodno

strz.

 

 

 

 

 

Budnik Stanisław s. Rafała

03.07.1916

Prudy, p. Stołpce

strz.

 

 

 

 

Budrewicz Michał s. Piotra

24.09.1922

Odelsk, p. Sokółka

sap.

 

 

 

 

 

Budrewicz Stefan s. Piotra

14.01.1915

Odelsk, p. Sokółka

kan.

 

 

 

 

 

Budziak Henryk s. Józefa

10.12.1926

Gniezno

strz.

 

 

 

 

 

 

Budziński Adam s. Jana

16.11.1919

Sidorów, p. Kopyczyńce

kan.

 

 

 

 

Bukacin Szymon s. Bazylego

15.03.1915

Woronka, p. Brasław

strz.

 

 

 

 

 

Bukowski Antoni

20.08.1900

Hołajów, p. Radziechów

kan.

 

 

 

 

 

 

Bukrej Aleksander

1904

Basina, p. Nowogródek

strz.

 

 

 

 

 

 

Bułaj Aleksy

1916

Tobola, p. Grodno

st. uł.

 

 

 

 

 

Bumażnik Józef s. Nikodema

31.10.1908

Nowe Troki

plut.

 

 

 

 

 

 

Buniak Aleksander

05.05.1911

Iwacewicze , p.Kosów

 

 

 

 

 

 

Burakiewicz Kazimierz

04.03.1906

Pakulnia, p. Brasław

st. strz.

 

 

 

 

Burba Witold s. Bronisława

28.06.1921

Hotowieńczyce, p. Augustów

strz.

 

 

 

 

 

Burbeła Szczepan

08.04.1918

Janówka, p. Tarnopol

szer.

 

 

 

 

 

Burczyk Stefan s. Piotra

15.11.1916

Wysin, p. Kościerzyna

st. sap.

 

 

Burec Marek

13.07.1912

Korowaja, p.Oszmiana

 

 

 

 

 

 

Burger Stanisław

13.11.1910

Żabnica, p.Żywiec

 

 

 

 

 

 

 

Burkacki Stanisław s. Franciszka

05.04.1919

Berezyłupy p. Łuck

kan.

 

 

 

 

 

 

Bursiak Wacław s. Józefa

20.09.1915

Główno, p. Brzeziny

plut. (sierż)

 

 

 

 

 

 

Burzyński Bolesław s. Stanisława

11.09.1926

Lwów

strz.

 

 

 

 

 

 

Burzyński Konstanty s. Karola

14.03.1891

Kotra, p. Grodno

strz.

 

 

 

 

 

 

Butrymowicz Bronisław

02.05.1902

Raduń, p. Lida

strz.

 

 

 

 

 

 

Byczkowski Izydor

maj 1906

Grabowa, p. Wołożyn

strz.

 

 

 

 

Byk Władysław

13.12.1919

Gibulicze, p. Grodno

kan.