CAW
Dział I
Piątek, 29 lipca 2016 r.
Change version
29.08.2012


7

  1. Powstania Górnośląskie, sygn. I.130.1-91 (grupa zespołów)
  2. 1919-1922
  3. 2876 j.a.; 32,9 m.b.
  4. Rozkazy i zarządzenia władz naczelnych oraz korespondencja dot. formowania i organizacji oddziałów powstańczych; rozkazy, zarządzenia, meldunki sytuacyjne, komunikaty bojowe i prasowe dot. przebiegu działań wojennych; raporty i meldunki o stanie uzbrojenia i wyposażenia; rejestry spraw karnych; schematy dyslokacyjne.
    I.130.1      Naczelna Komenda Wojsk Powstańczych Górnego Śląska (199 j.a.)
    I.130.2      III Powstanie Śląskie - Grupa Północna (153 j.a.)
    I.130.3      III Powstanie Śląskie - Grupa Południowa (154 j.a.)
    I.130.4      III Powstanie Śląskie - Grupa Wschód (145 j.a.)
    I.130.5      III Powstanie Śląskie - 1 Dywizja Górnośląska (38 j.a.)
    I.130.6      III Powstanie Śląskie - Grupa Wawelberga (10 j.a.)
    I.130.7      III Powstanie Śląskie - 1 Pułk Piechoty Wojsk Powstańczych (31 j.a.)
    I.130.8      III Powstanie Śląskie - 2 Pułk Piechoty Kościuszki (27 j.a.)
    I.130.9      III Powstanie Śląskie - 3 Pułk Piechoty Dąbrowskiego (36 j.a.)
    I.130.10    III Powstanie Śląskie - 4 (b. 7) Pułk Piechoty im. Batorego (49 j.a.)
    I.130.11    III Powstanie Śląskie - 5 (b. 1) Pułk Piechoty Rybnicki (76 j .a.)
    I.130.12    III Powstanie Śląskie - 6 Pułk Piechoty Pszczyński (b. 6 Pułk Piechoty) (68 j.a.)
    I.130.13    III Powstanie Śląskie - 7 Pułk Piechoty Strzelców 7 Podgrupy Bogdan-Gonsior (50 j.a.)
    I.130.14    III Powstanie Śląskie - 8 Pułk Piechoty Tarnogórski (Dowództwo i Podgrupa Butrym) (20 j.a.)
    I.130.15    III Powstanie Śląskie - 8 Pułk Piechoty (Lubliniecki), Garnizon Powiatu Lubliniec (4 j.a.)
    I.130.16    III Powstanie Śląskie - 9 Pułk Piechoty Lubelsko-Opolski (Podgrupa II Linke) Grupy Północnej (111 j.a.)
    I.130.17    III Powstanie Śląskie - 10 (b. 4) Pułk Piechoty Gajdzika (35 j.a.)
    I.130.18    III Powstanie Śląskie - 11 (b. 5) Pułk Piechoty im. Żółkiewskiego (55 j.a.)
    I.130.19    III Powstanie Śląskie - 12 (b. 6) Pułk Piechoty Czarnieckiego (20 j.a.)
    I.130.20    III Powstanie Śląskie - 13 Pułk Piechoty Żorski (b. 2 Pułk Piechoty Żory) (15 j.a.)
    I.130.21    III Powstanie Śląskie - 15 (b. 4) Pułk Piechoty Raciborski (63 j.a.)
    I.130.22    III Powstanie Śląskie - 16 Pułk Piechoty (Rysia) (73 j.a.)
    I.130.23    III Powstanie Śląskie - Samodzielny Batalion Dzierzgowski (36 j.a.)
    I.130.24    III Powstanie Śląskie - Batalion Zapasowy Górnośląski nr 1 Mysłowice (26 j.a.)
    I.130.25    III Powstanie Śląskie - Oddział Kierowania Transportów Wojskowych przy Naczelnej Komendzie Wojsk Powstańczych (51 j.a.)
    I.130.26    III Powstanie Śląskie - Komenda Powiatu Bytom (32 j.a.)
    I.130.27    III Powstanie Śląskie - Komenda Powiatowa na Powiat Katowice (17 j.a.)
    I.130.28    Komenda Powiatu (Etapu) Lubliniec (45 j.a.)
    I.130.29    Komenda Miasta i Placu Kędzierzyn (17 j.a.)
    I.130.30    Komenda Powiatu Pszczyńskiego (8 j.a.)
    I.130.31    Komenda Powiatu Rybnik (22 j.a.)
    I.130.32    Komenda Powiatu Zabrze (20 j.a.)
    I.130.33    III Powstanie Śląskie - Komendy Placu Powiatu Katowice (18 j.a.)
    I.130.34    Komenda Placu Miasta Mysłowice (8 j.a.)
    I.130.35    III Powstanie Śląskie - Komenda Miasta Rozbark - Referat Bezpieczeństwa (17 j.a.)
    I.130.36    III Powstanie Śląskie - Komenda Placu Szopienice (18 j.a.)
    I.130.37    Komenda Placu Załęże (9 j.a.)
    I.130.38    III Powstanie Śląskie - Wojskowe Komendy Dworców (106 j.a.)
    I.130.39    III Powstanie Śląskie - 1 Pułk Strzelców Górnośląskich - Stacja Zborna (21 j.a.)
    I.130.40    III Powstanie Śląskie - Żandarmeria Polowa (15 j.a.)
    I.130.41    III Powstanie Śląskie - Straż Graniczna (7 j.a.)
    I.130.42    Naczelne Dowództwo Polskiej Organizacji Wojskowej na Górny Śląsk (102 j.a.)
    I.130.43    Główne Dowództwo Milicji Górnośląskiej (61 j.a.)
    I.130.44    Centrala Wychowania Fizycznego Górny Śląsk (32 j.a.)
    I.130.45    Dowództwo Obrony Plebiscytu (52 j.a.)
    I.130.46    Ekspozytury na Górnym Śląsku (92 j.a.)
    I.130.47    Obóz Jeńców i Internowanych w Nowym Bieruniu (5 j.a.)
    I.130.48    Straż Zakładów Przemysłowych Powiatu Bytom (19 j.a.)
    I.130.49    Główny Komitet Pomocy dla Górnego Śląska (23 j.a.)
    I.130.50    III Powstanie Śląskie - Stacje Zborne (11 j.a.)
    I.130.51    III Powstanie Śląskie - Dowództwo Obozu Górnośląskiego - Jarocin (5 j.a.)
    I.130.52    III Powstanie Śląskie - Policja Górnego Śląska (19 j.a.)
    I.130.53    Zbiór Różnych Akt Śląskich 1919-1922 (34 j.a.)
    I.130.54    Główny Komitet Likwidacyjny Górnego Śląska - Wydział Demobilizacyjno-Likwidacyjny (1 j.a.)
    I.130.55    Naczelna Komenda Wojsk Powstańczych Górnego Śląska (nabytki) (11 j.a.)
    I.130.56    Naczelna Władza na Górnym Śląsku (11 j.a.)
    I.130.57    Naczelna Władza Ludowa na Górnym Śląsku (3 j.a.)
    I.130.58    Wydział i Komitet Plebiscytowy Górnego Śląska (8 j.a.)
    I.130.59    Grupa Ludygi (1 j.a.)
    I.130.60    Grupa Północna (2 j.a.)
    I.130.61    Grupa Południowa (3 j.a.)
    I.130.62    IV Grupa Paula (1 j.a.)
    I.130.63    Grupa Środkowa (2 j.a.)
    I.130.64    Grupa Wschód (8 j.a.)
    I.130.65    Grupa Zachodnia (1 j.a.)
    I.130.66    Podgrupa II Linke (2 j.a.)
    I.130.67    Dywizje i Oddziały Wojskowe (8 j.a.)
    I.130.68    Dowództwo Powiatu Bytom (25 j.a.)
    I.130.69    Dowództwo i Komenda Powiatu Katowice (7 j.a.)
    I.130.70    Dowództwo Garnizonu Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie (1 j.a.)
    I.130.71    Dowództwa Miast (Lipiny, Rozbark, Sosnowiec, Szarlej) (7 j.a.)
    I.130.72    Komendy Powiatowe Miast (Królewska Huta, Pszczyna, Rybnik, Zabrze) (9 j.a)
    I.130.73    Dowództwa i Komendy Placu (Dujakowa, Lipiny, Łagniewniki, Radzionków, Ruda, Rydułtowy, Szarlej, Szarlociniec, Szopienice, Wodzisław, Żory) (16 j.a.)
    I.130.74    Żandarmeria Powiatu Bytom (2 j.a.)
    I.130.75    Dowództwo i Bataliony Straży Granicznej (31 j.a.)
    I.130.76    Straż Obywatelska, Milicja i Kompania Wartownicza (5 j.a.)
    I.130.77    Dowództwo i Policja Samochodowa  (3 j.a.)
    I.130.78    Śląski Szpital Czerwonego Krzyża  (3 j.a.)
    I.130.79    Obóz Koncentracyjny w Krakowie (2 j.a.)
    I.130.80    Główny Komitet Pomocy dla Górnego Śląska ( II ) (74 j.a.)
    I.130.81    Komitety Pomocy (62 j.a.)
    I.130.82    Główny Komitet i Komisja Likwidacyjna na Górny Śląsk (37 j.a.)
    I.130.83    Komisja Likwidacyjna na powiat Bytom  (13 j.a.)
    I.130.84    Komisja Likwidacyjna na powiat Katowice i Królewską Hutę (36 j.a.)
    I.130.85    Komisja Likwidacyjna na powiat Lubliniec (1 j.a.)
    I.130.86    Komisja Likwidacyjna na powiat Pszczyna (5 j.a.)
    I.130.87    Powiatowa Komisja Likwidacyjna Rybnik  (10 j.a.)
    I.130.88    Komisje Likwidacyjne (Szopienice, Tarnogóra, Zabrze, Załęże) (9 j.a.)
    I.130.89    Ekspozytura Komisji Likwidacyjnej na powiat Katowice (1 j.a.)
    I.130.90    Związek Byłych Powstańców Górnego Śląska (12 j.a.)
    I.130.91    Ekspozytura Związku Przyjaciół Górnego Śląska  (3 j.a.)
  5. J. polski, j. niemiecki
  6. -
  7. Inwentarz książkowy